• Dr BERG Pro-SCHONKOST - trzustka, wątroba, żołądek (400g)

Symbol: 4250231598623

Karma specjalistyczna dla psów z dolegliwościami trzustki i wątroby oraz przy problemach żołądkowo-jelitowych.  Działa przeciwbiegunkowo, wspiera trawienia i wrażliwy żołądek, zalecana przy chorobach wątroby i trzustki. Nadaje się również dla zdrowych psów z nadwrażliwością na pokarmy. Obniżona zawartość tłuszczu i białka, bogata w składniki mineralne.

Czas realizacji 48 godzin
Ceny po zalogowaniu
Ceny po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.4 kg
Zostaw telefon

 

Drodzy Klienci,

Z przyczyn od nas niezależnych, głównie braku składników mięsnych spowodowanych COVID-19,  karma Dr.Berg pro-SCHONKOST dla psów będzie dostępna u nas dopiero ok. 20 października.

Mamy świadomość, że to trudna sytuacja, która może wpłynąć na  pogorszenie samopoczucia wielu psów.  Dlatego  Dr. med. wet. Gregor Berg rekomenduje zastosowanie w tym okresie przejściowym karmy Dr. Berg pro-REDUKTION.  W większości przypadków ta wersja sprawdzi się również skutecznie.  Poniżej porównanie obu karm i wskazówki na co warto zwrócić szczególną uwagę.  

 

Karma Dr.Berg pro-SCHONKOST ma następujące wartości:

 

o niskiej zawartości tłuszczu: 3,9 %.

mało białka: 7%

mała ilość surowego włókna: 1 %.

 

 Z kolei polecana alternatywa pro-REDUKTION ma następujące wartości:

 

jeszcze mniej tłuszczu: 2,4 %.

nieco więcej białka: 10%

więcej włókna surowego: 2%

 

 Przy chorobach przewodu pokarmowego oraz wątroby i trzustki należy podawać zmniejszone ilości tłuszczu (co jest najważniejsze ) i białka, aby gruczoły trawienne (wątroba, trzustka) i jelita nie były przeciążone. To są dwa najważniejsze czynniki. Zawartość tłuszczu i białka w karmie pro-REDUKTION jest prawie tak dobra jak w karmie pro-SCHONKOST. Konsystencja karmy pro-REDUKTION  jest nieco twardsza (nie tak kremowa). Jest to doskonałe rozwiązanie dla układu pokarmowego

 

Niska zawartość tłuszczu w karmie niestety  prowadzi do mniejszej smakowitości, ponieważ tłuszcz wzmacnia smak i  czasami psy nie jedzą zbyt chętnie karmy o niskiej zawartości tłuszczu.

WAŻNE! Można zwiększyć smakowitość karmy dodając do niej 1 łyżeczkę (czyli niewielką ilość) na 10 kg psa dziennie oleju żołądkowo-jelitowego Dr. Berg lub oleju z łososia. Zwiększa to zawartość tłuszczu, a także kwasów tłuszczowych omega-3. Jest to optymalne rozwiązanie, szczególnie w przypadku stanów zapalnych jelit.

 

Jeśli pies ma problemy z żołądkiem, karma powinna zawierać raczej mało błonnika (tak, aby szybko mógł zostać wydalony ), a jeśli pies ma problemy z jelitami lub wątrobą, powinna zawierać go więcej. Surowe włókna są niestrawnymi węglowodanami, którymi żywią się bakterie jelitowe. Dzięki temu mogą one wypierać zarazki chorobotwórcze i przekształcać więcej niestrawionego białka w jelicie - co wspomaga organizm i proces zdrowienia. Włókna te są następnie wydalane z kałem i w ten sposób zwiększają ilość kału.

Pro-REDUKTION ma wyższy poziom surowego włókna (pochodzącego z pasternaku), które nie mogą zostać strawione i kał staje się nieco większy. Z drugiej strony, wyższa zawartość błonnika jest optymalna dla flory jelitowej, dodatkowo wiąże nadmiar wody i zmniejsza objawy biegunki. 

 

WAŻNE! Włókna mogą podrażniać żołądek.  W przypadku kiedy pies ma ostre wymioty należy jednak zachować ostrożność i raczej nie podawać niczego przez jeden dzień.

 

WAŻNE: wskazane jest , aby karmić psa kilka razy dziennie, tak, aby dostawał tylko niewielką ilość żywności podczas jednego karmienia. W ten sposób przewód pokarmowy przetwarza  tylko niewielką ilość karmy na raz.

 

Mamy nadzieję, że w wielu przypadkach czasowe przestawienie diety psa na wersję karmy pro-REDUKTION będzie dobrym rozwiązaniem służącym zdrowiu i dobremu samopoczuciu.  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Karma specjalistyczna dla psów z dolegliwościami trzustki i wątroby oraz przy problemach żołądkowo-jelitowych.  Działa przeciwbiegunkowo, wspiera trawienia i wrażliwy żołądek, zalecana przy chorobach wątroby i trzustki. Nadaje się również dla zdrowych psów z nadwrażliwością na pokarmy. Obniżona zawartość tłuszczu i białka, bogata w składniki mineralne.

Optymalna przy:

 • Biegunce
 • Wymiotach i niestrawności
 • Chorobach wątroby
 • Chorobach trzustki
 • Problemach żołądkowych i jelitowych
 • Żywieniu psów z nadwrażliwością na pokarmy

Pro-Schonkost dla psów:

 • Obniżona zawartość tłuszczu
 • Obniżona zawartość białka
 • Bogata w składniki mineralne
 • Wyprodukowana w Niemczech
 • Z wysokiej jakości składników spełniających normy żywieniowe dla ludzi
 • Skład optymalny dla psów z nadwrażliwością na pokarmy
 • Receptura opracowana przez dr. med. wet. Gregora Berga

Skład: kurczak 55% (serce, mięso mięśniowe, wątróbka, żołądki, szyjki), ryż 15%, substancje mineralne 1%, jagody 1%, lecznicza glinka 0,2%, rumianek 0,05%.

Składniki analityczne:  surowe białko 7%, tłuszcz surowy 3,9%,  włókno surowe 1%, surowy popiół 2,5%, wilgotność 79%, sód 0,14%, potas 0,27%, wapń 0,21%, fosfor 0.14%.

Dodatki dietetyczne (na kg): witamina A 4000 IE, witamina D3 400 IE, witamina E 90 mg, cynk jako siarczan cynku 15 mg, mangan jako III siarczan manganu 3 mg, jod w postaci jodanu wapnia 0,75 mg, selen jako selenin sodu 0,03 mg, cytrynian wapnia 5000 mg.


Zalecenia żywieniowe:
Podawaj psu karmę w temperaturze pokojowej. Pies powinien mieć stały dostęp do świeżej wody pitnej. Zaleca się podawanie karmy  pro-SCHONKOST psom z ostrymi zaburzeniami wchłaniania jelit przez 1 - 2 tygodnie; psom z niewydolnościami trzustki czy wątroby należy podawać karmę pro-SCHONKOST stale.

Masa ciała                  Wielkość porcji dziennie
do 5 kg                        do 300 g
5 - 10 kg                     300 - 510 g
10 - 25 kg                   510 - 1020 g  
25 - 40 kg                   1020 - 1460 g
pow. 40 kg                  min. 1460 g  

Przeciwwskazania: brak. Karma zalecana również dla zdrowych psów.


 

Dr med. wet. Gregor Berg


Jest praktykującym w klinice weterynarzem, ekspertem w zakresie odżywiania zwierząt, twórcą autorskich receptur karm oraz autorem licznych publikacji na temat zdrowia i żywienia małych zwierząt. Jego wiedza jest połączeniem nauki, wieloletniej praktyki w dziedzinie medycyny zwierząt oraz pracy w urzędzie kontroli artykułów spożywczych.

Jako twórca receptur karm weterynaryjnych dla psów i kotów śledzi najnowsze osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie aby wykorzystać je przy opracowaniu nowoczesnych, dostosowanych do współczesnych wymogów żywienia zwierząt domowych.

WETERYNARZ z sercem i duszą
Ekspert i pasjonat zdrowego żywienia
Autor, który łączy wiedzę ze zrozumieniem potrzeb
Twórca receptur karm z wiedzą i wyobraźnią.

 

 

 

KONCEPCJA MARKI DR.BERG

Właściwe odżywianie może zdziałać cuda!

Firmę Dr. BERG tworzy zespół weterynarzy i przyjaciół zwierząt z wieloletnim doświadczeniem w praktyce weterynaryjnej, ale także w nadzorowaniu produkcji żywności i higieny mięsa. Zostali weterynarzami z miłości do zwierząt i chęci pomocy im i ich opiekunom.

Z codziennej praktyki doskonale wiemy, jak wiele naszych domowych zwierząt choruje. Wiemy również jak wiele można zmienić w tym zakresie dzięki dobremu odżywianiu. Wzrasta jakość i średnia długość życia naszych czworonożnych przyjaciół, gdy karmimy je karmą dobrej jakości.

Celem jest właściwe karmienie psów i kotów dla zachowanie przez nie zdrowia. Wdłuższej perspektywie liczy się bowiem zdrowie czworonogów i zadowolenie ich opiekunów.

Nikt nie jest lepiej przygotowany do opracowania receptury karm dla zwierząt domowych niż weterynarz.

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie