• Dr.Berg

 

Dr.BERG

Firmę Dr. BERG Tiernahrung stworzył Dr. Gregor Berg , który daje firmie swoje nazwisko i twarz. Ale jak sam mówi: "Dr. BERG to nie tylko ja Gregor Berg. Dr. BERG to zespół weterynarzy i przyjaciół  tworzących firmę w której na pierwszym miejscu stawiamy dobro  zwierząt. I mówimy prawdę, a nie to, co jest nam przydatne ”.

 dr-berg-tiernahrung-de-gregor-team-1.png

Dr med. wet. Gregor Berg 

Jest praktykującym weterynarzem, ekspertem w zakresie odżywiania zwierząt, twórcą autorskich receptur karm oraz autorem licznych publikacji na temat zdrowia i żywienia małych zwierząt. Jego wiedza jest połączeniem nauki, wieloletniej praktyki w dziedzinie medycyny zwierząt oraz pracy w urzędzie kontroli artykułów spożywczych.

Jako twórca receptur karm dla psów i kotów śledzi najnowsze osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie, aby wykorzystać je przy opracowaniu nowoczesnych, dostosowanych do współczesnych wymogów żywienia zwierząt domowych.

Gregor studiował w latach 2001-2007 na LMU w Monachium i tam doktoryzował się w Klinice Medycyny Małych Zwierząt. Następnie pracował w Klinice Małych Zwierząt w Chemnitz i w Urzędzie Kontroli Żywności w Bawarii, gdzie poznał różne obszary związane z produkcją żywności i pasz,  w tym ubój drobiu i bydła, monitorowanie higieny w zakładach posiadających zezwolenia UE. Jednocześnie prowadził swoją praktykę weterynaryjną zajmującą się poradami żywieniowymi, a w 2014 roku założył Dr. Berg Tiernahrung GmbH.


Właściwe odżywianie może zdziałać cuda!

Z codziennej praktyki doskonale wiemy, jak wiele naszych domowych zwierząt choruje. Wiemy również jak wiele można zmienić w tym zakresie dzięki dobremu odżywianiu.

Gregor Berg, w wieku 19 lat, stracił serce dla przygarniętej  rottweilerki o imieniu Leia. To ona wzmocniła jego pragnienie studiowania weterynarii. W 2009 roku kiedy Leia była już starszym psem, nagle poczuła się źle, prawie nie chciała jeść i cierpiała na biegunkę. Niestety, badania wykazały, że miała złośliwego guza okrężnicy. Guz został usunięty podczas trudnej operacji w klinice weterynaryjnej w Ismaning wraz z kawałkiem jelita. Leia przeżyła i otrzymała dodatkową chemioterapię - ale rokowania dla niej po tak poważnej chorobie były więcej niż złe. Jednak wyzdrowiała zaskakująco szybko i potrzebowała „specjalnego żywienia w chorobach nowotworowych”. Gregor postanowić zrobić wszystko,  aby móc zapewnić swojemu ukochanemu psu jak najdłuższe i szczęśliwe życie. Całkowicie zmienił jej sposób żywienia, a Leia stopniowo wracała do coraz lepszej formy. Zamiast prognozowanych kilku miesięcy, żyła  ponad 2 lata szczęśliwa i zadowolona, wolna od nawrotu nowotworu. Odeszła za tęczowy most w wieku 13,5 roku.

Leia_Seelenhund.jpg

Od tego momentu Gregor nie mógł pozbyć się tematu żywienia w przypadku szczególnych schorzeń. Na wiele dolegliwości  może pozytywnie wpłynąć dobrze dostosowana dieta. Wiele chorób z kolei powstaje tylko i wyłącznie w wyniku nieprawidłowego żywienia.  

 

Karmy dla psów i kotów, które potrzebują specjalistycznej diety

Choroba Lei zmotywowała Gregora do stworzenia receptur karm, które wesprą organizm psa  i kota  w czasie choroby. Tak powstała linia PRO- mokrych karm specjalistycznych dla psów z dolegliwościami zdrowotnymi:

 • PRO-Allergie – alergie, nietolerancje pokarmowe, stany zapalne w organizmie, choroba nowotworowa
 • PRO-Niere – ostra i przewlekła niewydolność nerek, kamica moczowa, z niskim zapotrzebowaniem na białko
 • PRO-Schonkost – choroby trzustki i wątroby, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wymioty, biegunki
 • PRO-Reduktion – cukrzyca, nadwaga, tendencje do otyłości, starszy wiek psa

oraz karma dla kotów:

 • PRO-Schonkost przy problemach z trzustką, wątrobą i dolegliwościach jelitowych

Klienci, a przede wszystkim wyniki badań  chorych zwierząt wystawiły linii PRO najlepsze oceny.    „Mój pies z cukrzycą potrzebuje tylko połowy insuliny, odkąd dostał PRO-Reduktion”, „Mój pies z chorobą nerek w końcu znowu je, odkąd zaproponowaliśmy mu PRO-Niere” lub „Wreszcie biegunka  zniknęła dzięki PRO-SCHONKOST ”.  To najlepsze potwierdzenie skuteczności receptur karm.

 

Dla zdrowych psów i kotów

Zadaniem nas  wszystkich, weterynarzy i  opiekunów jest właściwe karmienie psów i kotów dla zachowania przez nie dobrego zdrowia. Dla nas jako weterynarzy w dłuższej perspektywie liczy się tylko zdrowie czworonogów i zadowolenie ich opiekunów.

Wzrasta jakość i średnia długość życia naszych czworonożnych przyjaciół, gdy karmimy je karmą dobrej jakości. W myśl takiego założenia  powstała linia karm suchych dla psów Urfleisch, świetnie sprawdzająca się także u psów z alergiami , mokre i suche karmy dla kotów Felikatessen i linia liofilizowanych przysmaków.

 

Jak mówi Gregor Berg: „Nasza oferta dla Waszych ukochanych Pupili jest daleka od zakończenia, pomysłów nam wciąż nie brakuje! Ponieważ jesteśmy małym zespołem, który wkłada w to swoje serce i duszę i nie mamy za sobą milionów, realizacja naszych pomysłów i życzeń czasami trwa trochę dłużej. Ale w końcu wychodzi coś, z czego jesteśmy bardzo dumni. I co najważniejsze: możemy bez zastrzeżeń polecić nasze produkty wszystkim miłośnikom zwierząt, bo wiemy, że zwierzęta po nich nie mają żadnych problemów!”

 

Założenia jakościowe naszych produktów

 

 • Wymagane parametry żywieniowe odpowiadają najnowszym wytycznym dietetycznym wynikającym z osiągnięć nauki w dziedzinie weterynarii.  

 

 • Koncentrujemy się na prostej, pozbawionej niepotrzebnych dodatków recepturze. Z szacunku dla naturalnych potrzeb żywieniowych naszych czworonożnych przyjaciół lista składników karm jest krótka i uzasadniona

 

 • W produkcji wykorzystywane jest świeże mięso, a także całe owoce i warzywa. Nie stosujemy mięsa zwierząt egzotycznych.

 

 • Dla nas liczy się wyłącznie dobra jakość produktów używanych w procesie produkcji karmy. Nie stosujemy żadnych  produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego ani roślinnego.

 

 • Uzupełnieniem naszych receptur są zestawy ziół i jagód. Nie są one "ozdobą" , ale uzupełnieniem receptury karmy opartym na naukowych przesłankach dla zaspokojenia potrzeb trawiennych

 

 • Nasze produkty nie zawierają sztucznych substancji smakowych, wzmacniaczy smaku, substancji barwiących i zapachowych oraz konserwantów.

 

 • Produkty zostały opracowane i wyprodukowane bez eksperymentów na zwierzętach!

 

 • Karmy są produkowane w Niemczech i Austrii, przy użyciu najwyższej jakości surowców spełniających normy stosowane w produkcji żywności dla ludzi.