• Tenetrio

TENETRIO - firma z miłości i pasji

TENETRIO powstała z marzeń 3 młodych, niezwykle otwartych i pełnych pasji  kobiet. Kobiet które, miały odwagę spełniać swoje marzenia i każdego dnia pracują nad realizacją swojej wizji zdrowszego świata. Kochają zwierzęta, szczególnie psy i to dla nich produkują zdrową i zrównoważoną karmę.  Karmę, która wykorzystuje ogromny potencjał owadów jednocześnie działając na rzecz ochrony klimatu. 

Te fantastyczne kobiety zarażają swoja pasją i motywują wszystkich wokół  do pozytywnego stylu życia. I zdrowego karmienia  psów. Z ogromną determinacją i skutecznością rozwijają  firmę, wprowadzając kolejne produkty za które biorą pełną odpowiedzialność. Z niezwykłym szacunkiem pochodzą do Natury i każdej żywej istoty, także do owadów we własnej hodowli, o których mówią, że je wychowują a nie hodują.
36-TENETRIO-Mission-der-Manufaktur-fur-Hundenahrung-mit-Insekten_Geschichte-GrundungzeMpW8MMy1yLP_800x800(1).jpg   

Zapraszamy Cię do świata TENETRIO. Chcielibyśmy, abyś uczestniczył w naszym marzeniu o bardziej zrównoważonym rozwoju i zdrowszym życiu. Dla Twojego psa. Dla Ciebie. Dla naszej planety.

Jak to się zaczęło?

We wrześniu 2015 roku współzałożycielki - Ina i Katrin - po raz pierwszy zetknęły się z jadalnymi owadami. Były tak entuzjastycznie nastawione do korzyści zdrowotnych płynących z tego źródła białka, że zaczęły myśleć o własnej firmie. I tak wyjazd służbowy do Azji stał się impulsem do późniejszego powstania TENETRIO. W lipcu 2016 pomysł przerodził się TENETRIO.
Mehlwurmer-auf-Hand_1280x1280.jpg

Koncepcja TENETRIO została opracowana wspólnie z 3 współzałożycielką Sabriną. Nazwa „TENETRIO” przyszła do głowy Sabrinie,  spontanicznie wieczorem tuż przed pójściem spać. TENETRIO jest pochodną słowa Tenebrio molitor czyli „mącznik młynarka”. TRIO tłumaczymy na trzy sposoby: 3 założycielki, 3 etapy rozwoju mącznika i 3 jego zdrowe składniki odżywcze - białko, nienasycone kwasy tłuszczowe i mikroelementy.

TENETRIO ruszyło pełną parą od kwietnia 2017 r .: po otrzymaniu przez TENETRIO dotacji w grudniu 2016 r. Firma krok po kroku poszerza swoje portfolio - zawsze zgodnie z filozofią produktu i wartościami


Filozofia produktów TENETRIO
Produkty są starannie przemyślane, opracowywane i wytwarzane - zawsze z naciskiem na zdrowie i zrównoważony rozwój psów. Aby zapewnić Twojemu psu zdrową karmę  nasze produkty są zgodne z bardzo specjalną filozofią.
TENETRIO_Probenset-Hundefutter-mit-Insektenprotein.png

Z każdym krokietem suchej karmy, z każdą sztuka przysmaku POPS, KEKSE lub patyczka do żucia  składamy naszym klientom obietnicę TENETRIO:


„Produkujemy karmy i przysmaki  o podejściu minimalistycznym. Oznacza to jak najmniej składników, ale tyle, ile potrzeba. Ponieważ nie lubimy dodatków chemicznych, w naszej karmie nie znajdziesz żadnych wzmacniaczy smaku, barwników ani konserwantów.
Nasza karma dla psów oparta jest na naturalnym białku owadów. Jest w 100% przyjazna dla alergików. Stawiamy na przejrzystość. Dlatego nasze produkty zawierają tylko to, co jest napisane na etykiecie”


Receptury naszych karm i przysmaków dla psów zostały opracowane zgodnie z najnowszymi standardami naukowymi we współpracy z lekarzami weterynarii, aby zapewnić Twojemu psu optymalną strawność i dostarczanie składników odżywczych. Karmy i przysmaki są lekkostrawne i łatwostrawne, dzięki czemu są idealne dla wrażliwych żołądków psów.

34-TENETRIO-Mission-der-Manufaktur-fur-Hundenahrung-mit-Insekten_Burohund-Fritz(1).jpg

WARTOŚCI TENETRIO


Zaufanie
Zaufanie jest dla nas bardzo ważne. Każdy członek zespołu ma zaufanie do siebie i wnosi pozytywny wkład w rozwój naszej firmy.


Szacunek
Okazujemy sobie, istotom żyjącym w naszym środowisku i samej naturze, największy szacunek. W pełni szanujemy opinie, potrzeby, osiągnięcia i działania innych ludzi.


Determinacja
Celowo i skutecznie pracujemy na rzecz naszych marzeń. W tym celu stawiamy sobie wspólne cele, które przyczyniają się do sukcesu naszego zespołu i firmy.


Odpowiedzialność
Bierzemy pełną odpowiedzialność za siebie, nasz zespół i nasze produkty. Z oddaniem dbamy o nasze owady, naturę i nasze towarzystwo.


Pasja
Jesteśmy pasjonatami wizji naszej firmy i tego, co robimy. Z trudnych sytuacji staramy się wyciągnąć coś pozytywnego i uczyć się z nich na przyszłość.

 

 Dla Ciebie, Twojego psa i naszej planety: nasza misja

Każdy ma marzenia. My spełniamy nasze marzenia, produkując zdrową i zrównoważoną karmę dla psów – jednocześnie walcząc z marnowaniem naszych zasobów naturalnych! Naszą karmą dla psów działamy na rzecz ochrony klimatu, wykorzystując potencjał owadów.

Stań razem z nami przeciwko produktom przetworzonym chemicznie, które są przyczyną wielu chorób! Razem uda nam się połączyć zdrowie psów, zrównoważony rozwój i czystą naturę.