• Icepaw

 ICEPAW – SIŁA PŁYNIE Z MORZA

Całe bogactwo mórz dla psów i kotów

ICEPAW proponuje psom i kotom głównie ryby i owoce morza. Oferuje je w różnej postaci – karmy mokre z filetów bez ości, przysmaki w 100% z suszonych filetów ryb i owoców morza, przysmaki i gryzaki z samych skór ryb w różnych kształtach  od małych kosteczek 2 cm, przez paski 10 cm do dużego gryzaka w kształcie ryby o długości 13 cm. Także oleje z ryb – dorsza, łososia i niezwykle bogaty w kwasy Omega-3  olej z sardynek i sardeli. W ICEPAW znajdziemy również suplementy jak sproszkowany omułek zielonowargowy.   
Michael_Tetzner.jpg

Michael Tetzner – twórca ICEPAW - sportowiec z sercem i pasją

Firmę stworzył  Michael Tetzner,  jeden z najbardziej utytułowanych maszerów na świecie, wielokrotny mistrze Europy i świata w psich zaprzęgach. Startował w ponad 350 wyścigach, z czego w ponad 300 stawał na podium. Jego największe sukcesy: Mistrz Świata 2012,  Wicemistrz Świata  2011, 1 miejsce w wyścigu Asdra Point na Alasce 2010 i 1 miejsce w Montana Creek Championship 2010.  

zaprzeg.jpg

Liczne sukcesy to efekt ciężkiej pracy, systematycznych treningów, doskonałego przygotowania psów  ale i diety. Michael przywiązuje wielką wagę do codziennej diety psów, która musi zapewniać doskonałą kondycje, wytrzymałość oraz perfekcyjne funkcjonowanie mięśni i stawów.  

„Podczas moich wyścigów byłem częstym gościem Inuitów -  rdzennych mieszkańców Północnej Kanady, Alaski i Grenlandii,  zauważyłem, że ich psy są wyjątkowo zdrowe, odporne i niesamowicie zdolne, mimo że żywią się tylko resztkami ryb. Inuici uważają, że ryby są najlepszym pożywieniem dla psów. Wykorzystując ich wskazówki zacząłem  żywić swoje psy rybami  i szybko zaobserwowałem niesamowite efekty. Zacząłem eksperymentować z różnymi proporcjami i mieszankami opartymi na rybach i wreszcie opracowałem własne przepisy. Produkty pod marka Icepaw odzwierciedlają całe moje wieloletnie doświadczenie  w pracy z psami, nie tylko sportowymi. W ofercie firmy znajdują się obecnie produkty dla psów  i kotów -  karmy mokre i suche,  przysmaki i gryzaki, oleje z ryb oraz cała gama suplementów m.in. dla psów  sportowych.”   Proces produkcji 

Priorytety, którymi kieruje się Michael Tetzner w pracy nad produktami, to dobór najwyższej jakości składników i procesy produkcji, które gwarantują zachowanie maksymalnego poziomu składników odżywczych. Produkty powstają ze świeżych ryb, w krótkim czasie po połowie. Ryby nie są zamrażane i ponownie odmrażane przed przetworzeniem.  W przypadku karm mokrych używane są tylko filety bez ości i szkieletów i gotowane w niskiej  temperaturze. Przysmaki i gryzaki są suszone w 20 stopniach przez 48 godzin. To pozwala zachować cenne witaminy i minerały oraz przede wszystkim cenne kwasy Omega-3, które są szczególnie wrażliwe na obróbkę w wysokich temperaturach.

 

Dlaczego ryby są tak zdrowe dla psów i kotów?

Ryby są naturalnym źródlem kwasów Omega-3, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i należy dostarczać je w diecie.  Zwłaszcza ryby morskie są bogate w naturalne kwasy tłuszczowe Omega-3. Łosoś, śledź, makrela, dorsz, sardele, sardynki stanowią zatem niezbędny element diety każdego psa i kota.