• Renske Natural

Z miłości do zwierząt domowych i pasji do zdrowego żywienia

Renske Natural Petfood zostało założone ponad 27 lat temu przez Renske i Jana  van den Berg – wówczas hodowców Golden Retrieverów z dużymi sukcesami szukających najlepszej karmy dla swoich psów.

„Szukaliśmy najlepszych karm dla naszych psów. Jeśli w końcu możemy je zapewnić własnym psom, dlaczego nie zrobić tego dla innych? Z tą myślą uruchomiliśmy firmę Renske Natural Petfood. Z czystej z miłości do zwierząt. Nie tylko naszych, ale także Twoich. Chcesz tego co najlepsze dla swojego psa lub kota, prawda?”

Naturalne i bezpieczne

Wszystkie nasze produkty są w 100% naturalne, z dodatkiem witamin. Nie używamy żadnych chemicznych barwników, zapachów ani aromatów ani chemicznych przeciwutleniaczy. Ponadto szanujemy dobrostan zwierząt; dorastają bez użycia antybiotyków. Mamy nawet certyfikowaną linię ekologiczną.

Oczywiście nasze produkty są w całości bezpieczne w użyciu. Lekkie gotowanie na parze świeżego mięsa zachowuje swoje dobre właściwości. Gotowanie na parze usuwa wszystkie szkodliwe bakterie - zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych.

Wiedza i eksperckość
 
Codziennie badamy zmiany w branży karmy dla psów. Jan śledzi wszystkie wiadomości branżowe i nowinki produktowe od Ameryki do Chin. Uważnie śledzimy rozwój nauk medycznych. Ale najwięcej uczymy się od naszych klientów. Chcemy to wszystko wiedzieć, aby móc wykorzystać te doświadczenia w dalszym rozwoju naszych produktów.

Jako eksperci wiemy, że każdy pies czy kot potrzebuje czegoś innego. Poza tym miło jest oczywiście, jeśli Twój pupil - tak jak Ty - może codziennie jeść coś innego. Dlatego w Renske Natural Petfood mamy tak szeroki asortyment. Nawet jeśli Twój kot lub pies ma alergie czy nietolerancje w Renske znajdziesz również produkty  dla alergika. Zmieniaj i łącz nasze produkty, aby stworzyć idealny posiłek dla Twojego psa lub kota.

Cofnijmy się w czasie

Mój mąż Jan i ja byliśmy miłośnikami psów, odkąd byliśmy dziećmi. Nienawidziłam tego, że moi rodzice nie pozwalanie mi na posiadanie psa. U Jana było inaczej, dorastał na farmie w Brabancji, więc oczywiście miał psa. Nasz pierwszy wspólny pies był owczarkiem niemieckim długowłosym. A potem pojawił się Nelson - Golden Retriever.


Sukcesy wystawowe

W tamtych czasach Golden Retrievery były mało popularne. Po pewnym czasie zaangażowaliśmy się w hodowlę; naprawdę chcieliśmy miotu, więc kupiliśmy suczkę. Zafascynowani wystawami, zaczęliśmy w nich uczestniczyć. Jan miał pokój pełen rodowodów; od pierwszego Golden Retrievera do szczeniąt z naszego miotu - wszyscy tam byli. W każdy weekend można było nas znaleźć na wystawach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych; najpierw z Nelsonem, a później z innymi psami. Wygraliśmy wszystko. Można więc powiedzieć, że wszystko idzie dobrze, a jednak nie byłam zadowolona z karmy dla psów. Dobre odżywianie odgrywa tak ważną rolę w wyglądzie, zdrowiu, zachowaniu i wydajności zarówno psów, jak i kotów. Wiedziałam, że jest miejsce na poprawę.

 
Żywienie

Kiedy mój mąż Jan i ja wchodzimy w coś - czy to hodowla, udział w wystawach  czy żywienie – naprawdę się w to  angażujemy. Jesteśmy w to całkowicie zanurzeni. Chcemy wiedzieć o tym wszystko. Uwielbiamy się uczyć. Kiedy coś mnie interesuje, lubię docierać do sedna sprawy. I tak narodziła się firma Renske Natural Petfood. Z czystej z miłości do naszych psów. I nie zapomnieliśmy o naszych kotach. Oprócz golden retrieverów i jamników mieliśmy też koty. Psy i koty są tak różne. Kot je inaczej, śpi inaczej i zachowuje się inaczej; jest znacznie bardziej niezależny. „Właściciel psa jest jego szefem, kot ma swój personel”,  tak czasami mówimy. 

Powołanie

Żywienie jest naprawdę moim powołaniem. Wiedziałam o tym od razu, gdy zaczęłam  studia. To wszystko jest dla mnie interesujące. I jest tak wiele do nauczenia się i odkrycia. Jeśli klient ma pytanie i nie znam odpowiedzi, naprawdę zatapiam się w temacie. Chcę dać mu właściwą odpowiedź. I wszystko, czego uczę się w tym całym procesie, jest wykorzystywane w rozwoju naszych produktów. Chcę stworzyć tylko to, co najlepsze dla wszystkich psów i kotów.


Renske van den Berg – założycielka i właścicielka Renske Natural Petfood