• Pharmox PEA (Palmitoylethanolamide) 100% pure - dla kotów

Symbol: 8717344371940

PEA jest stymulatorem produkcji endorfin, dopaminy, serotoniny i noradrenaliny .Dlatego jest niezwykle istotną substancją dla dobrego samopoczucia, zwiększenia energii, poprawy koncentracji i zwiększenia odporności na zmęczenie i ból. To wysokiej jakości produkt firmy Pharmox  opracowany zgodnie z najnowszymi odkryciami naukowymi.  

Czas realizacji 24 godziny
Ceny po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.1 kg
Zostaw telefon

Kiedy stosować PEA dla kotów?

Pharmox PEA polecana jest szczególnie: 

  • Dla kotów  zmagających się z przewlekłymi bólami - stawowymi, zwyrodnieniowymi, neurologicznymi
  • Dla  kotów  starszych  w celu zwiększenia poziomu energii, poprawy samopoczucia i witalności, złagodzenia stanów bólowych
  • Dla kotów z nadwagą - w celu   poprawy metabolizmu, regulacji poziomu glukozy, kontroli apetytu i lipolizy - PEA intensyfikuje procesy pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej.

Co to jest PEA?

PEA (Palmitoylethanolamide) jest związkiem naturalnie występującym w ośrodkowym układzie nerwowym ssaków. Syntetyzowany jest w organizmie z aminokwasu I-fenyloalaniny. PEA jako neuroprzekaźnik i neuromodulator ma wpływ na układ nerwowy. Udowodniono, że PEA jest w stanie przekraczać barierę krew-mózg i dostawać się do ośrodkowego układu nerwowego. Jednym z efektów, jaki wywołuje w mózgu jest uwalnianie β-endorfiny odpowiedzialnej za odczuwanie przyjemności. PEA zwiększa ilość dopaminy (neuroprzekaźnik odpowiedzialny za nastrój oraz poziom energii i motywacji do działania), serotoniny i noradrenaliny. Warto podkreślić, że za niski poziom serotoniny w organizmie skutkuje uczuciem zmęczenia, zwiększoną wrażliwością na ból, nadmiernym apetytem na węglowodany, czasem agresywnymi zachowaniami.  Bez właściwego poziom serotoniny i dopaminy nie ma dobrego samopoczucia, dotyczy to zarówno człowieka jak i zwierząt domowych i wszystkich ssaków. Dlatego PEA jako „stymulator" produkcji endorfin, dopaminy, serotoniny  jest niezwykle istotny.

Badania naukowe

PEA znana była naukowcom już w latach 50-tych XX wieku, jednak szerokie zainteresowanie mechanizmem działania PEA pojawiło się dopiero po publikacji wyników pracy laureatki Nagrody Nobla, prof. Rity Levi-Montalcini w 1993 r. PEA został szeroko przebadany jako środek stosowany w bólach przewlekłych i zapaleniu nerwów. W przypadku zwierząt domowych PEA z powodzeniem stosowany jest w leczeniu stanów bólowych i przewlekłych stanów zapalnych, w tym bólów stawowych.

Gdzie występuje PEA?

Organizm ssaków pozyskuje PEA z pożywienia bogatego w fenyloalaninę.Najważniejszym źródłem fenyloetyloaminy dla człowieka  jest czekolada, niewskazana jednak dla zwierząt domowych . Występuje również w innych produktach:świeżym łososiu, wołowinie, nasionach soi, soczewicy czerwonej, nasionach lnu, pestkach dyni, a więc w produktach które rzadko podajemy zwierzętom domowym.

Działanie i właściwości PEA

Łagodzenie stanów bólowych

PEA został szeroko przebadany jako środek stosowany w bólach przewlekłych i neuropatycznych. W przypadku zwierząt domowych PEA z powodzeniem stosowany jest w łagodzeniu stanów bólowych i przewlekłych stanów zapalnych, w tym bólów stawowych. PEA obniża również wrażliwość na ból np. podczas i po uprawianiu sportu.

Poprawa nastroju i zwiększenie motywacji

PEA wpływa korzystnie na poprawę nastroju. Zwiększa wytwarzanie β-endorfiny (związku wytwarzanego przez mózg, zapewniającego odczuwanie przyjemności ) i dopaminy (neuroprzekaźnik odpowiedzialny za nastrój oraz poziom energii i motywacji do działania).

Redukcja masy ciała

Naukowcy wskazują, że PEA może ona brać udział w procesie spalania tłuszczu. Związane jest to prawdopodobnie z faktem, że PEA zwiększa ciśnienie krwi, a tym samym przyspiesza metabolizm. Zauważa się także, że suplementacja tego związku pomaga kontrolować apetyt.

Sposób podawania:

Należy podać kotu kapsułkę (lub wysypać z niej proszek) i dodać do pożywienia. Dawkę dopasować do wagi zwierzęcia wg tabeli podanej poniżej i na opakowaniu.

KOT

  Waga do     dzienna dawka
  3 kg      100 mg (1/4 kapsułki)
  Pow. 3 kg    200 mg (1/2 kapsułki)

 

Skład:  1 kapsułka zawiera Palmitoylethanolamid(PEA) 400 mg; Kapsułka: HPMC (wegetariańska).

Informacje dot. alergii: Nie zawiera glutenu, drożdży, laktozy, cukru, sztucznych barwników i aromatów ani konserwantów.

 

Ostrzeżenie: W razie wątpliwości należy najpierw zasięgnąć porady lekarza weterynarii. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Chronić przed dziećmi. Nie stosować preparatu Pharmox® Dog & Cat PEA 100% Pure w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Suplementy diety nie zastępują zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15-25°C).

Producent i podmiot odpowiedzialny za etykietowanie: PHARMOX , VITALIZE Products , Galvaniweg 15, 4207 Gorichem, Holandia , Weterynaryjny Nr Ident. NL 213372  

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie