• Pharmox PEA (Palmitoylethanolamide) 100% pure - dla kotów

Symbol: 8717344371940

PEA jest stymulatorem produkcji endorfin, dopaminy, serotoniny i noradrenaliny .Dlatego jest niezwykle istotną substancją dla dobrego samopoczucia, zwiększenia energii, poprawy koncentracji i zwiększenia odporności na zmęczenie i ból. To wysokiej jakości produkt firmy Pharmox  opracowany zgodnie z najnowszymi odkryciami naukowymi.  

Czas realizacji 24 godziny
Ceny po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 18.9
Kurier DPD 18.9
Kurier InPost 18.9
Kurier DPD (Pobranie) 19.9
Kurier InPost (Pobranie) 19.9
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.1 kg
Zostaw telefon

Kiedy stosować PEA dla kotów?

Pharmox PEA polecana jest szczególnie: 

  • Dla kotów  zmagających się z przewlekłymi bólami - stawowymi, zwyrodnieniowymi, neurologicznymi
  • Dla  kotów  starszych  w celu zwiększenia poziomu energii, poprawy samopoczucia i witalności, złagodzenia stanów bólowych
  • Dla kotów z nadwagą - w celu   poprawy metabolizmu, regulacji poziomu glukozy, kontroli apetytu i lipolizy - PEA intensyfikuje procesy pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej.

Co to jest PEA?

PEA (Palmitoylethanolamide) jest związkiem naturalnie występującym w ośrodkowym układzie nerwowym ssaków. Syntetyzowany jest w organizmie z aminokwasu I-fenyloalaniny. PEA jako neuroprzekaźnik i neuromodulator ma wpływ na układ nerwowy. Udowodniono, że PEA jest w stanie przekraczać barierę krew-mózg i dostawać się do ośrodkowego układu nerwowego. Jednym z efektów, jaki wywołuje w mózgu jest uwalnianie β-endorfiny odpowiedzialnej za odczuwanie przyjemności. PEA zwiększa ilość dopaminy (neuroprzekaźnik odpowiedzialny za nastrój oraz poziom energii i motywacji do działania), serotoniny i noradrenaliny. Warto podkreślić, że za niski poziom serotoniny w organizmie skutkuje uczuciem zmęczenia, zwiększoną wrażliwością na ból, nadmiernym apetytem na węglowodany, czasem agresywnymi zachowaniami.  Bez właściwego poziom serotoniny i dopaminy nie ma dobrego samopoczucia, dotyczy to zarówno człowieka jak i zwierząt domowych i wszystkich ssaków. Dlatego PEA jako „stymulator" produkcji endorfin, dopaminy, serotoniny  jest niezwykle istotny.

Badania naukowe

PEA znana była naukowcom już w latach 50-tych XX wieku, jednak szerokie zainteresowanie mechanizmem działania PEA pojawiło się dopiero po publikacji wyników pracy laureatki Nagrody Nobla, prof. Rity Levi-Montalcini w 1993 r. PEA został szeroko przebadany jako środek stosowany w bólach przewlekłych i zapaleniu nerwów. W przypadku zwierząt domowych PEA z powodzeniem stosowany jest w leczeniu stanów bólowych i przewlekłych stanów zapalnych, w tym bólów stawowych.

Gdzie występuje PEA?

Organizm ssaków pozyskuje PEA z pożywienia bogatego w fenyloalaninę.Najważniejszym źródłem fenyloetyloaminy dla człowieka  jest czekolada, niewskazana jednak dla zwierząt domowych . Występuje również w innych produktach:świeżym łososiu, wołowinie, nasionach soi, soczewicy czerwonej, nasionach lnu, pestkach dyni, a więc w produktach które rzadko podajemy zwierzętom domowym.

Działanie i właściwości PEA

Łagodzenie stanów bólowych

PEA został szeroko przebadany jako środek stosowany w bólach przewlekłych i neuropatycznych. W przypadku zwierząt domowych PEA z powodzeniem stosowany jest w łagodzeniu stanów bólowych i przewlekłych stanów zapalnych, w tym bólów stawowych. PEA obniża również wrażliwość na ból np. podczas i po uprawianiu sportu.

Poprawa nastroju i zwiększenie motywacji

PEA wpływa korzystnie na poprawę nastroju. Zwiększa wytwarzanie β-endorfiny (związku wytwarzanego przez mózg, zapewniającego odczuwanie przyjemności ) i dopaminy (neuroprzekaźnik odpowiedzialny za nastrój oraz poziom energii i motywacji do działania).

Redukcja masy ciała

Naukowcy wskazują, że PEA może ona brać udział w procesie spalania tłuszczu. Związane jest to prawdopodobnie z faktem, że PEA zwiększa ciśnienie krwi, a tym samym przyspiesza metabolizm. Zauważa się także, że suplementacja tego związku pomaga kontrolować apetyt.

Sposób podawania:

Należy podać kotu kapsułkę (lub wysypać z niej proszek) i dodać do pożywienia. Dawkę dopasować do wagi zwierzęcia wg tabeli podanej poniżej i na opakowaniu.

KOT

  Waga do     dzienna dawka
  3 kg      100 mg (1/4 kapsułki)
  Pow. 3 kg    200 mg (1/2 kapsułki)

 

Skład:  1 kapsułka zawiera Palmitoylethanolamid(PEA) 400 mg; Kapsułka: HPMC (wegetariańska).

Informacje dot. alergii: Nie zawiera glutenu, drożdży, laktozy, cukru, sztucznych barwników i aromatów ani konserwantów.

 

Ostrzeżenie: W razie wątpliwości należy najpierw zasięgnąć porady lekarza weterynarii. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Chronić przed dziećmi. Nie stosować preparatu Pharmox® Dog & Cat PEA 100% Pure w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Suplementy diety nie zastępują zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15-25°C).

Producent i podmiot odpowiedzialny za etykietowanie: PHARMOX , VITALIZE Products , Galvaniweg 15, 4207 Gorichem, Holandia , Weterynaryjny Nr Ident. NL 213372  

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie