• O żywieniu Twojego psa praktycznie red. dr Jacek Wilczak

Symbol: 9788396465108

Książka poszerza wiedzę na temat praktycznych zagadnień żywienia psa. Merytoryczna dawka wiedzy od najlepszych specjalistów.

Ceny po zalogowaniu
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

O ŻYWIENIU TWOJEGO PSA PRAKTYCZNIE - praca zbiorowa pod redakcją dr Jacka Wilczaka


Żywienie psa  to temat najbliższy wielu opiekunom. Wciąż poszukują wiedzy i informacji jak żywić psa, jak optymalnie wybrać właściwe produkty z gąszcza propozycji rynkowych.  Książka „O żywieniu Twojego psa – praktycznie” w przyjazny sposób poszerza wiedzę na temat żywienia psa i  pomaga skonfrontować własne obserwacje z wynikami badań naukowych. Dostarcza ogrom wiedzy od najlepszych specjalistów, podpartej najnowszymi wynikami badania i rozbudowaną bibliografią.     

To pozycja obowiązkowa dla każdego opiekuna psa i każdego kto z opiekunami psa współpracuje - pracowników sklepów zoologicznych, dietetyków, behawiorystów, trenerów.        
Autorzy przybliżają nie tylko problemy współczesnego psa takie jak otyłość, stany zapalne jelita grubego, alergia pokarmowa ale i wyzwania opiekuna – czym i jak karmić, wpływ żywienia na zachowanie oraz jak odnaleźć się w gąszczu współczesnych rozwiązań.
Książka „O żywieniu Twojego psa – praktycznie” wyróżnia się bardzo atrakcyjną szatą graficzna, zwracającą uwagę na najważniejsze kwestię. Artykuły wzbogacone są o grafiki, wykresy i tabele.Autorzy artykułów to największe autorytety w dziedzinie  żywienia zwierząt domowych. Jakie zagadnienia poruszają?

 •  Dieta w praktyce - karma monobiałkowa alternatywą dla alergika? - Dr Agnieszka Kurosad
 •  Uroczo okrągły czy poważnie chory - jak działać skutecznie przy nadwadze i otyłości? - Dr Jacek Wilczak
 •  Olejek CBD - panaceum czy placebo? - Prof. dr hab. Michał Jank
 •  Przez żołądek do serca - wyzwania żywieniowe psów małych ras - Dr Joanna Zarzyńska
 •  Z kangurem, chrząszczem a może na bazie jajka - nowe źródła składników odżywczych - Dr Karolina Hołda
 •  Piękna kupa - cel do osiągnięcia - Dr Jacek Wilczak
 •  Probiotyki - potrzeba wymagająca ostrożności - Prof. dr hab. Michał Jank
 •  Włókno pokarmowe - kiedy, dlaczego, za i przeciw - Dr Olga Lasek
 •  Produkty zbożowe - niedocenione ziarno owsa - Dr hab. Wioletta Biel
 •  Głodny, czyli zły - jak żywienie wpływa na zachowanie - Dr Sybilla Berwid-Wójtowicz
 •  Dzika czy hodowlana - ryba w diecie psa - Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
 •  Biologiczna potrzeba a emocje i przyjemność - karmienie zwierząt z perspektywy behawiorysty - Andrzej Kinteh-KłosińskiJeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto sięgnąć po tą niezwykłą pozycję zapraszamy do przeczytania fragmentu wywiadu z dr Jackiem Wilczakiem


„Po co kolejna książka na temat żywienia psów?
Na ten temat zawsze można mówić w różnych aspektach i z różnych perspektyw. Książka powstała na skutek zrywu osób, które prowadziły wykłady na Kongresie „O żywieniu Twojego psa – praktycznie”. Jesteśmy nie tylko naukowcami, ale i praktykami, pracującymi z psimi pacjentami i rozumiejącymi najważniejsze problemy i wyzwania opiekunów zwierząt.


Dlaczego warto, zamiast wyszukać w internecie danych zagadnień – sięgnąć po książkę?
Jeżeli źródłem informacji byłyby wyszukane informacje w recenzowanych czasopismach naukowych – proszę bardzo. Jednak internet jest pełen treści i informacji o różnym pochodzeniu źródeł. Zawsze weryfikacja tej informacji z życiem, jest łatwiejsza u praktyka niż samemu na własnej skórze przekonywać się czy na pewno np. stosowanie danego dodatku do diety wywoła pożądany efekt u konkretnego psa. Oczywiście objętość książki ma też swoje granice. Tych tematów można było stworzyć jeszcze więcej, można by było jeszcze bardziej szczegółowo i dokładniej opisać. Natomiast myślę, że na samym początku zaciekawienie tą książką i pozycjami literaturowymi zawartymi w niej,  też jest ważne.”


Za udostępnienie wywiadu i możliwość zacytowania dziękujemy Wydawcy Dog & Sport   www.dogandsport.pl

Liczba stron: 289
Oprawa miękka

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie